Managed servery

Managed servery jsou moderní službou, která nabízí pronájem serveru, připojení k internetu a samozřejmě i umístění do moderního datacentra. Hlavním charakterem těchto serverů je komplexní správa, o níž se již provozovatel rozsáhlých internetových projektů nemusí starat. Chod serveru je pod dohledem profesionálně proškolených techniků, kteří se starají nejen o správu internetových projektů, ale navíc přebírají všechnu zodpovědnost.

Současný pohled na Managed servery

V minulosti byly Managed servery využívány zejména firmami, které si nemohly dovolit pořídit vlastní servery a zajistit jejich provoz. V současné době však jsou Managed servery stále více využívané, protože nabízí nejen šetření vlastních finančních prostředků, ale i komplexní administrativní správu, díky níž nemusí firma zaměstnávat další pracovníky na administraci či správu serveru. Managed servery mají výhodu zejména v outsourcing technologii. Denně jsou řešeny problémy, které na serverech vznikají. Servery jsou pod dohledem kvalifikovaných techniků.

Managed servery pro každou společnost

Pokud si společnosti spočítají, na kolik by je vyšel provoz serveru ve vlastní režii a porovnají to s nabídkou Managed serverů u SuperHosting.cz, pak se přikloní právě k výběru specializované firmy, která Managed servery nabízí za skvělé ceny. Ušetřené finanční prostředky pak mohou tyto společnosti investovat například do lepšího technického vybavení, nebo si může pronajmout výkonnější server, než který by si ve skutečnosti mohla dovolit zakoupit.
Managed servery jsou takové servery, které jsou zákazníkům pronajímány. Na server je nainstalován standardizovaný software a samotný server je fyzicky umístěn do datacentra v Praze. Neoddělitelnou součástí každého Managed serveru je jeho správa a administrace, s níž se například u dedikovaných serverů nesetkáme. Velké firmy tak přenechávají veškerou práci se serverem na profesionálech, kteří vědí, jak se v této oblasti pohybovat.